W dniu 28 marca nastąpiła zapowiadana zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T na DVB-T2 HEVC.

Co zrobić?

Czytaj więcej tutaj >>>

W wyniku zmian przełączono na nowy standard m.in. TVN, Polsat, TTV, Fokus TV, TV Trwam, oraz zmieniono kanały nadawania m.in. TVP Dokument i Wydarzenia 24 HD. Zmieniono także kanały nadawania poszczególnych multipleksów.

 

Co zrobić?

W każdym przypadku niezbędne jest ponowne wyszukanie programów, wykonać należy automatyczne wyszukiwanie kanałów w Menu telewizora lub dekodera.

Jeśli Państwo sobie z tym nie radzą można u nas zamówić usługę przyjazdu i konfiguracji.

 

KONTAKT ->>  Telefon / SMS / Telegram

+48 666195500

 

Jeśli pomimo wykonania automatycznego wyszukiwania programów nadal nie zostały znalezione brakujące programy może okazać się, że telewizor lub dekoder jest niezgodny z nowym standardem. Jeśli odbierasz tylko część kanałów to należy naprawić instalację antenową.

Jeżeli sygnał odbierasz z instalacji zbiorczej i pomimo nowego TV lub dekodera, to należy zgłosić do zarządcy nieruchomości aby zlecić naprawę instalacji TV zbiorczej. Należy ją dostosować do nowych parametrów nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.

 

 

Reklama

Informujemy, że funkcjonowanie serwisu internetowego anteny.zgora.pl wspomagane jest z pomocą tzw. ciasteczek (ang. "cookie"). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie