W dniu 28 marca nastąpiła zapowiadana zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T na DVB-T2 HEVC.

Co zrobić?

Czytaj więcej tutaj >>>

Szanowni Państwo, w dniu 28 marca nastąpiła zapowiadana zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T na DVB-T2 HEVC.

Do prawidłowego odbioru niezbędny jest odbiornik (telewizor lub dekoder) zgodny z obowiązującym standardem.

W dniu dzisiejszym punktualnie o 6:00 wystartował nowy telewizyjny kanał informacyjny Wydarzenia 24. Wraz ze startem kanału, doszło do zmiany w MUX4 - niekodowany kanał Polsat News HD zakończył nadawanie - pozostając jedynie kodowany w wersji SD. W jego miejscu pojawiła się nowa propozycja Polsatu. Bez zmian emisja prowadzona jest w kodeku HEVC (H.265) i w rozdzielczości 1920x1080.

Multipleks 5 - testowy multipleks Telewizji Polskiej jest już nadawany w województwie lubuskim. Skład multipleksu to: TVP Kultura HD (obecna już na MUX-8), TVP Polonia HD, TVP Dokument HD, TVP Rozrywka SD i TVP Kobieta HD (na MUX-8 w SD).

MUX-5 jest nadawany w nowym systemie: DVB-T2 HEVC.

23 kwietnia br na MUX-1 włączono testową emisję nowej stacji SILVER TV. Zajmuje ona miejsce po ATM Rozrywka, które na skutek odmowy przedłużenia koncesji zakończyło nadawanie w lutum br.

W nocy z 2 na 3 czerwca w województwie lubuskim dokonano zmian częstotliwości nadawania MUX-2, oraz MUX-4.

Reklama

Informujemy, że funkcjonowanie serwisu internetowego anteny.zgora.pl wspomagane jest z pomocą tzw. ciasteczek (ang. "cookie"). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie